Search
Close this search box.

کامنت مارکتینگ چیست؟

اشتراک گذاری

کامنت مارکتینگ چیست

کامنت مارکتینگ چیست؟

از طریق نظرات کاربران، می‌توان برای سایت بازدیدکننده بیشتری جذب کرد که به آن کامنت مارکتینگ می‌گویند. رضایت کاربران از مطالب یک سایت برای گوگل، به میزان زیادی اهمیت دارد و در صورتی‌که مطالب ارزشمندی تولید کنید، مورد توجه قرار می‌گیرید. البته گوگل برای ارزش‌گذاری روی محتوای یک سایت، ملاک‌های متفاوتی دارد که یکی از آن‌ها نظرات کاربران است. گوگل کامنت گذاشتن برای یک مطلب را به حساب ارزشمند و مفید بودن آن مطلب می‌گذارد، بنابراین رتبه بالاتری به آن می‌دهد.

البته برای این‌که کاربران تشویق شوند و در انتهای مطالب شما کامنت بگذارند ترفندهایی نیز وجود دارد.

چرا کامنت مارکتینگ لازم الاجراء است؟

  • می توانید بهبود سئو سایت خود را با پاسخگویی به نظرات کاربران بالا ببرید.
  • کامنت مارکتینگ در بخش نظرات نقشه گوگل نمایش داده می شود.
  • کسب بک لینک از طریق کامنت گذاری

چگونه بازدید کننده را به نوشتن نظر سوق دهیم؟

۱. هر پست وبلاگ را با یک سؤال ببندید

در پایان هر پست وبلاگ، سعی کنید یک سؤال از مخاطبین بپرسید. به طور معمول حدود ۵ ثانیه طول می کشد تا یک سؤال شکل بگیرد و درباره آن تفکر شود.

حتی اگر موضوع مورد بحث موردی بسیار ساده و پیش پا افتاده بود. از آنها درخواست موافقت و یا مخالفت داشته باشید. درخواست بازخورد از خوانندگان به شما نشان می‌دهد که به نظرات آنها اهمیت می دهید. از آنها کامنت گذاشتن را خواستار شوید، ممکن است به آنها کمک کند تا با گذاشتن نظر راحت تر باشند. همچنین سوالات خود را پررنگ کنید تا در انتهای پست شما برجسته دیده شود.

۲. از خوانندگان بخواهید تا در مورد موضوع بعدی مقاله شما نظر دهند

بسیاری از مقالات را مشاهده می‌کنیم که شماره گذاری شده‌اند. در این حین نویسندگان ادامه مقاله را در قالب نسخه‌های دیگر انتشار می‌دهند.

بهترین راه تعامل و گرفتن نظر از مخاطبان این است که، در قسمت نظر‌ها از آن‌ها بخواهید تا در مورد مقالات دیگر ، ایرادات و پیشنهادات خود را بگویند. با این کار هم شما از مخاطب خود نظر دریافت کرده‌اید و هم دید باز تری برای نوشتن و انتشار مطلب بعدی دارید.

۳. مطلبی جذاب و قابل تأمل بنویسید

سعی کنید محتوایی را بنویسید که باعث شود مخاطبان در آن تامل کرده و روی آن وقت بگذارند و در عین حال آنها را به سمت ایده‌ای جدید سوق دهد.

این همان کاری است که یک پست جذاب انجام می دهد. این نوع پست ها به طور حتم آمار وبلاگ را افزایش می‌دهد.

با این حال هر چند وقت یک بار ، باید کمی بیشتر روی محتوا و مطالب خود وقت بگذارید تا یک مفهوم ، نظریه یا ایده‌ای جدید ایجاد کنید که خوانندگان شما را به فکر فرو برد. این نوع محتوا است که شما را به یک پیشرو صنعت خود تبدیل می کند.

۵- برای ادامه گفتگو به نظرات مخاطبان پاسخ دهید

اگر همه نظراتی که برای شما می‌گذارند را نادیده بگیرید ، اجازه می‌دهید که مکالمه در کامنت‌ها کاهش یابد ، بنابراین برای ادامه گفتگو به مخاطبان خود پاسخ دهید.

اگر خوانندگان ببینند که شما به اندازه کافی برای پاسخ دادن به نظراتی که افراد در مورد پستهای شما می‌گذارند اهمیت می دهید ، بیشتر تشویق می‌شوند که یک نظر دیگر نیز بگذارند. به هر سوالی که دریافت کردید پاسخ دهید و از مردم برای نظر دادن تشکر کنید.

۷. در مورد سایت های دیگر کامنت بگذارید

درباره سایر وبلاگ های مرتبط یا صنعت نظرات بصری بدهید. تنها با یک خط نوشته ساده “از این مقاله عالی متشکرم!” نظر خود را ندهید. در واقع به ارزش مکالمه اضافه کنید.

به این ترتیب ممکن است نویسنده وبلاگ از سایت شما بازدید کند و حتی مورد پسند شما قرار گیرد. این امر همچنین به شما کمک می کند تا بازدید بیشتری از وبلاگ شما شود و حتی لینک‌های ورودی بیشتری نیز داشته باشید.

۸. ایجاد پست های وبلاگ در اطراف نظرات برتر

اگر کسی درباره آن پست وبلاگ نظر دیدنی و مثبتی گذاشت ، از آن نظر به عنوان نظری کاربردی برای پست بعدی وبلاگ خود استفاده کنید. با یک قطعه از آن نظر ، یک لینک به وب سایت آن خواننده ، باز کنید و سپس نظر خود را دنبال کنید.

۹. از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی بازخورد بخواهید

کمی خلاقیت به خرج داده و از مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی نیز خواست کامنت و نظر کنید. امروزه اکثر افراد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند تا سایت‌ها و محیط اینترنت.

تأثیر کامنت مارکتینگ بر سئو سایت

امروزه یک طرز تفکر متفاوتی وجود دارد که می‌گوید: نظرات می‌توانند بر روی سئو سایت تأثیر مثبت و منفی بگذارند. از مواردی که تاثیر بسازایی برروی سایت دارد و به زودی هم برطرف نمی‌شود اسپم است.

کامنت اسپم

نظرات با کیفیت پایین می‌توانند یک صفحه وب را مخفی کنند و معمولاً از طرف اسپمرهای خودکار ارائه می‌شوند. به طور کلی ، هر محتوای تولید شده توسط کاربر که به مقاله یا صفحه ارزش افزوده‌ای اضافه نمی‌کند، باید به عنوان اسپم نیز مورد توجه قرار نگیرد.

نظراتی که بسیار کوتاه، حاوی لینک‌های خارجی بی ربط هستند و به محتوای صفحه شما مربوط نیستند ، به سئو سایت شما آسیب جدی می‌رسانند.

تراکم کلمه کلیدی

تراکم کلمه کلیدی به این معناست که کلمه اصلی و کلیدی مورد بحث شما در متن چندبار تکرار می‌شود. موتورهای جستجو از تراکم کلمات کلیدی برای پیدا کردن مطلب مرتبط با هر موضوع استفاده می‌کنند. البته بعضی از افراد نیز از Yoast و تراکم کلمات کلیدی برای این کار استفاده نمی‌کنند و اعتقادی به آن ندارند.

می توانید تراکم کلمه کلیدی خود را با ابزاری مانند محاسبه گر تراکم کلمه کلیدی سئو در زمان بررسی کنید.

تأثیر کامنت مارکتینگ بر افزایش فروش

اولین تأثیری که کامنت مارکتینگ در فروش به همراه خود دارد، افزایش بازدید سایت است.

افزایش اعتماد

موقعی که مخاطب برای تهیه یا استفاده از محصولتان به وبسایت شما وارد شود، اگر رفتار و تعامل خوب شما با کاربر را درک کند و همینطور ارتباط بالای آنها با شما نشان داده شود به آسانی می‌تواند به شما اطمینان کند. مخصوصا اگر مخاطبین نظرات مثبتی نوشته باشند باشد. همچنین این مورد به برندینگ شما نیز کمک‌های زیادی می‌کند.

اشنایی با سوالات کاربران

زمانی که شما شروع به تولید محتوا کنید، مسلما قادر نیستید تمامی سؤالات کاربران جواب دهید و مخاطبان سؤالات پیش آمده را در قسمت نظرات کاربران با شما به اشتراک می‌گذارند.

در این بین شما با انتخاب یک معیار عددی، می‌توانید سؤالاتی که به دفعات نسبتا تکرار بالایی داشته است را تبدیل به یک مقاله و حتی یک محصول برای فروش کنید.این ترفندی هوشمندانه است که بسیاری از سایت‌های بزرگ از آن بهره می‌گیرند.

دریافت ایمیل

از مهم ترین قسمت‌های فروش در کسب و کار اینترنتی، دریافت ایمیل کاربر و سپس بازاریابی ایمیلی با استفاده از ایمیل‌های بدست آمده است. شما با ایجاد یک سیستم دریافت نظر، می‌توانید ایمیل مخاطب را به ساده‌ترین شکل ممکن دریافت کنید و در آینده از آن برای اهداف تجاری خود استفاده کنید.

تأثیر کامنت مارکتینگ بر افزایش بازدید

اولین موضوعی که به افزایش بازدید از کامنت مارکتینگ ختم میشود، افزایش رتبه سایت در سئو است.

ورودی غیر مستقیم

ورودی غیر مستقیم به این منظور است که کاربر از جایی به غیر از گوگل وارد سایت شود. هنگامی که سایت شما از دیگر سایت‌ها لینکی بگیرد، ورودی غیر مستقیم سایت شما افزایش می‌یابد که در این قسمت نیز به سئو سایت شما کمک بسیاری شده‌ است.

تکنیک های کامنت مارکتینگ

۱. اهداف را کاملا مشخص کنید

اولین قدم برای ایجاد یک کمپین موفق معمولاً در جاهایی است که همه موارد اشتباه انجام شده‌اند. بسیاری از بازاریابان بدون داشتن مفهوم روشنی از آنچه می خواهند به دست آورند ، وارد دنیای آنلاین می‌شوند. هدف شما از شروع با کامنت مارکتینگ چیست؟آیا می‌خواهید ترافیک بیشتری برای وب سایت خود جذب کنید ، تبلیغات مربوط به پرسونال برندینگ را انجام دهید یا با مدیران وب سایت‌ها ارتباط برقرار کنید؟ هنگامی که اهداف را شناسایی کردید ، روی انجام کار متمرکز شوید و به بهترین نحو آن را انجام دهید.

۲. پایداری رمز موفقیت است

به جای اختصاص دادن یک زمان مشخص از روز خود برای نوشتن نظر ، روی کیفیت محتوا و جذاب بودن آن تمرکز کرده تا بتوان بازدید و نظر واقعی برای سایت خود دریافت کنید.شما داشتن ترافیک و بازدیدی خوب فقط به ۴-۶ نظر در روز نیاز دارید، و این بسته به هدف شما متغیر است که می‌تواند بزرگتر یا کوچکتر باشد.

۳. ارائه نظرات با ارزش

با داشتن مطالبی ارزشمند، مخاطبان را به سمت وبسایت خود سوق دهید. مسلما وقتی مردم با محتوایی جذاب ارتباط برقرار کنند نظری ارزشمند را از خود در وبسایت شما قرار می‌دهند.

۴. مشخصات خود را قرار دهید

وقتی کسی نظری را که شما نوشته‌اید را بخواند و برای او مفید واقع شود، شاید او بخواهد با شما تماس بگیرد. برای این کار اگر شما اطلاعات تماس و مشخصات خود را در سایت قرار دهید ، ارتباط گیری با شما بسیار آسان می‌شود و این باعث می شود نظرات شما قابل اعتمادتر باشند.

۵. در مورد پست های دارای رتبه خوب نظر دهید

مسلما شما باید در مکان‌هایی نظر دهید که افراد زیادی بتوانند آنها را ببینند. اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی پست های وبلاگ مربوطه ، مقالات و موضوعات مربوط به انجمن در گوگل با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت خود است.

پس از یافتن نتایج برتر موجود در گوگل، می‌توانید درباره آن نشریات نظر دهید. این یک روش خاص برای دیدن نظرات شما توسط تعداد قابل توجهی از خوانندگان است.

۶. نظرات خود را در سایت‌هایی با بازدید عالی ماهانه بگذارید

عاقلانه است که خود را به سایت‌هایی محدود کنید که میزان بازدید ماهانه آنها بالغ بر ۱۰ هزار نفر است. دلیل اجتناب از سایت‌هایی که میزان بازدید ماهانه آن‌ها کم است این می‌باشد که آنها نظرات شما را در معرض تعداد مناسب بینندگان قرار نمی‌دهند.

۷. بعضی از سوالات را بی پاسخ بگذارید

اگر همه‌ی سوالات مخاطبین را به صراحت پاسخ دهید، امکان این که روی URL شما به اندازه کافی کلیک نشود وجود دارد. برای این کار، تمامی سوالات را کامل پاسخ ندهید و سعی در ادامه گفت و گو با مخاطب داشته باشید.همچنین می‌توانید بعضی از سوالات را اصلا پاسخ نداده و رها کنید. سعی کنید این از جمله سوالاتی باشد که جزء سوالات پرتکرار است.

۸- بلاگ های مورد نظر را شناسایی کرده و به طور منظم آنها را تفسیر کنید

اگر قصد دارید توجه مدیر وب سایت خاصی را به خود جلب کنید ، پس کاملاً باید نظرات خود را در مورد پست‌های وب سایت آنها شروع کنید. هنگامی که مورد توجه قرار گرفتید ، می توانید ارتباط موثری را شروع کنید و احتمال همکاری موفق با آنها برای شما بیشتر خواهد بود.

۹. نظرات توهین آمیز را بی پاسخ نگذارید

این‌ها همه بخشی از کامنت مارکتینگ است. شما در این راه با نظراتی روبرو خواهید شد که کاملاً نفرت انگیز ، رکیک و توهین آمیز هستند.

افراد سعی خواهند کرد با استدلال‌های مضحک اشتباه شما را ثابت کنند و نظرات شما را مورد انتقاد قرار دهند. به جای ناامید شدن ، باید یاد بگیرید که چگونه این نظرات را به مزیت خود تبدیل کنید.قبل از اینکه تنش را با پاسخ خود افزایش دهید ، باید نگاهی به آنچه دیگران در نظرات نوشته‌اند ، بیندازید و مطمئن شوید که برای آنها ارزش قائل هستید.

با افزودن ایده‌های جذاب و مورد توجه در پاسخ های خود ، نظرات برجسته می‌شوند. اجازه ندهید که نظرات دیگران باعث نفرت انگیز شدن شما شود. به حرفه‌ای بودن پایبند باشید و فقط نظراتی بنویسید که مشکلات را حل کند.

۱۰. مشترک شدن در لیست های ایمیل

این مرحله یک مزیت بزرگ را به دنبال دارد. با این کار، اعلان های فوری درباره پست ها و مقالات جدید منتشر شده در سایت‌های خاص را دریافت خواهید کرد.

وقتی نظر شما در لیست اولین نظراتی است که روی پست نوشته شده است ، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد بیشتری متوجه آن شوند.

نکات مهم و اصولی در پیاده‌سازی کامنت مارکتینگ

سیستمی راحت برای دریافت نظر

در کامنت مارکتینگ، داشتن سیستمی که کامنت را در سایت شما به آسانی از مخاطب گرفته و به دست شما برساند، بسیار حائز اهمیت است.

تعریف از سیستمی آسان و راحت به این منظور است که تمامی اطلاعات مخاطب را از او دریافت نکنید. چون به اکثریت مخاطبین حس بدی منتقل می‌شود و در ادامه از نوشتن نظر خود پشیمان می‌شود.مواردی که می‌توانید به عنوان مثال برای تسریع این سیستم لحاظ کنید: نام مخاطب، ایمیل و یا شماره آن و کامنت او است.

جواب کامل و طولانی

به سؤال کاربران جواب تخصصی و کامل دهید. ترجیحا سوالاتی که در قبل به آن پاسخی نداده‌اید. از دادن جواب های کوتاه و رفع تکلیف پرهیز کنید.

حتی در برخی از موارد که از شما تشکر می‌شود نیز به کاربران جوابی کاملا دوستانه و کاربر پسند بدهید. اگر هم که به مخاطبین خود قول پاسخی تخصصی در هر موردی داده‌اید از گفتن مطالب به صورت کلی گویی پرهیز کنید و تا جایی که برایتان مقدور است پاسخی با جزئیات به آنها دهید. این گونه حس اعتماد آنها به شما چندین برابر افزایش می‌یابد.

اطلاع دادن به مخاطب بعد از پاسخ

مخاطب شما بعد از نوشتن نظر خود در سایت شما، دیگر شما را به جا نمی‌آورد. کلا فراموشتان می‌کند. به همین دلیل ایمیل و یا شماره‌ای که از آن‌ها گرفته‌اید را به یاد داشته باشید و از این اطلاعات به صورت سیستماتیک برای خود استفاده کنید و به آن‌ها یادآور شوید که سوالشان را پاسخ داده‌اید. این نیز نوعی بازگشت به سمت سایت شما است و با داشتن تاثیرات بسزای خود یک ورودی غیر مستقیم هم حساب می‌شود.

از نوشتن لغات و کلمات اضافی در متنی آماده ارسال می‌کنید به شدت جلوگیری کرده و با عنوان ساده بنویسید:
” کاربر محترم سؤال شما در سایت” ………..” پاسخ داده شده است. بهترین نوعی که می‌توان نوشت همین است.

لینک سازی در کامنت ممنوع

حتما احتیاط کنید، بیشتر این کابران فقط برای ساختن لینک و لینک بیلدینگ برای سایت های خود به نظرات شما مراجعه می‌کنند. تا جایی که برایتان ممکن است از این کار جلوگیری کرده و کامنت‌ها را نوفالو کنید. نو فالو به این منظور است که فقط لینک و محتوای مرتبط در قسمت نظرات شما قرار می‌گیرند.

جمع‌بندی

کامنت مارکتینگ و یا بازریابی دیدگاه از جمله مواردی است که اگر اصولی و درست انجام شود، نوعی بازاریابی هوشمند به حساب می‌آید. در این روش هدف افزایش برندینگ می‌باشد. در کامنت مارتینگ اصولی با افزایش میزان بازدید و ترافیک خوبی همراه هستیم و در روش غیر اصولی جریمه شدن از طرف گوگل و کاهش نرخ بازدید مواجه می‌شویم.

علاوه بر تاثیر بسزای کامنت مارکتینگ بر بازدید، مؤثر بودن آن بر میزان فروش است. که در کل با رعایت نکات، موارد و نحوه ایجاد آن می‌توان بهترین بازخورد را برای سایت خود رقم زد.

هر سایتی از داشتن بازدیدکننده بیشتر استقبال می‌کند و چه بهتر که کاربران و بازدیدکننده‌های یک سایت فعال هم باشند و در بخش نظرات سایت، پیشنهادها، دیدگاه‌ها یا حتی نقدهایی را که به عملکرد سایت و مطالب آن دارند، بیان کنند. گوگل و سایر موتورهای جستجو، این فعالیت مخاطبان را به حساب رضایت‌شان از مطالب و خدمات سایت می‌گذارند و رتبه بهتری هم، به سایت مورد نظر می‌دهند. بنابراین یکی از راه‌های بهبود سئو سایت، بازاریابی دیدگاه یا کامنت مارکتینگ است که در صورت رعایت اصول و استفاده از ترفندهایی که در این زمینه وجود دارد، می‌توان رتبه خوبی از این طریق برای یک سایت و مطالب آن به‌دست آورد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

مطالب مرتبط

زنبیل خرید

دریافت مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم

013-33265361-2

info@novinwebsaz.net