Search
Close this search box.

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست

اشتراک گذاری

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

یکی از راه های آسان برای معرفی خود به اقشار مختلف، استفاده از یک لوگو مناسب و مرتبط با حرفه ای است که در آن مشغول به کار هستید.  طراحی لوگو یک شیوه عالی برای متمایز کردن خود از دیگر برندها می باشد، به طوری که هر فرد با دیدن طرح لوگو شما به راحتی متوجه مزیت های خاص برند یا سازمان شما خواهد شد. لوگوها نقش بسیار مهمی در شناسایی یک شرکت یا سازمان دارند، به طوری که با نگاه کردن به لوگوی برند، به سرعت ویژگی ها و خصوصیات آن برند خاص در ذهن شما تداعی می شود. در اینجا به دلایل اهمیت طراحی لوگو در وبسایت می پردازیم.

طراحی‌ لوگو

شما در بازدید از سایت های مختلف، قطعا با اشکال لوگو مختلفی برخورد می کنید، اما آن لوگویی که از میان طرح های مختلف در ذهن شما باقی مانده است، قطعا بهترین لوگو بوده و به هدف خود دست یافته است. لوگو در دنیای تجارت همچون یک کارت شناسایی عمل می کند و معرف شما به دنیای خارج می باشد. طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که چشم را به خود خیره کند، ذهن بیننده را درگیر کند و برای همیشه طرح خاص آن در ذهن حک شود. بنابراین باید بتوانید از طرحی خلاقانه در طراحی لوگو استفاده کنید که هدف و مقصود تجارت شما را به خوبی نشان دهد.

نقش و اهمیت لوگو برای کسب و کارها

طراحی لوگو و استفاده از یک نشان تجاری اختصاصی از جمله گام‎‌های مؤثری است که هر کسب و کاری برای پیش‌‎برد اهداف برندینگ و جذب مشتریان به آن نیاز دارد. در حقیقت به واسطه‎‌ی استفاده از یک لوگوی حرفه‎‌ای بخش مهمی از نیاز کسب و کارها برای برندسازی رفع شده و به شکلی حرفه ای می‌تواند کسب و کار و یا فعالیت خود را به دیگران بشناساند.

در واقع می‌توان گفت لوگو هویت و شناسنامه‌ی یک کسب و کار است. چرا که لوگو با برخورداری از ویژگی‎‌های منحصر به فرد، تنها در یک نگاه برند یا یک شرکت و سازمان را در ذهن ها یادآور می شود. بنابراین می‌توان گفت عدم استفاده  از لوگو برای هر کسب و کاری می‌تواند ضعف بزرگی برای بازاریابی داخلی و بین المللی باشد که این موضوع به معنای عدم پیشرفت و شکست در بازار رقابتی است.

طراحی لوگو به قدری در موفقیت شما تاثیرگذار است که باید پیش از طراحی آن، تمام زوایای مورد نظر کار و پیشه خود را بررسی کنید و آنها را بشناسید. برای طراحی لوگو، نیازی نیست به دنبال طرح های پیچیده و عجیب و غریب باشید، نقش یک لوگو ساده بهتر در ذهن بیننده باقی می ماند.

لوگوی سایت شما باید به گونه ای باشد که به راحتی پیام شما را به بیننده القا کند و نوعی هماهنگی بین هدف شما و طرح لوگو شما باشد. مفهوم بودن، کارآمد بودن و همچنین زیبایی طرح لوگوی شما بسیار حائز اهمیت می باشد، به طوری که مخاطب بدون هیچ تعللی متوجه نام برند شما شود و به راحتی با آن ارتباط برقرار کند. لوگو همچون یک تصویر ذهنی برای شما عمل می کند و اهمیت طراحی لوگو در تمامی عرصه ها به اثبات رسیده است.

نقش لوگو در طراحی سایت

نقش لوگو در طراحی سایت بسیار پر رنگ است. در ادامه بهتر این موضوع را توضیح خواهیم داد.

تصور کنید که در جایی نشسته اید و بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان مطرح می شود. به احتمال زیاد اولین سایتی که در ذهن شما می آید Amazon است. اما چه چیزی از آمازون اول از همه در ذهن شما شکل می گیرد؟ اولین تصویری که به ذهن شما می آید لوگو منحصر به فرد آمازون است که همراه با همان رنگ های برند آمازون در ذهن شما نقش می بندد و شما در همان لحظه درباره آمازون در آن جمع صحبت می کنید.

در واقع لوگو آمازون باعث شده است که هویت آن برند در ذهن شما شکل بگیرد و باعث شده که شما چیزی درباره آن بگویید. خود این موضوع باعث می شود که برند، بیش از پیش هم شناخته شده تر شود و بیشترما را درگیر خودش بکند. این است نقش لوگو در طراحی سایت و به طور کلی شناخت یک برند.

لوگو باعث شناخت بیشتر برند شما می شود

شما سخت تلاش کرده اید محصولات و خدماتی را عرضه کنید و با افتخار هم پشت این کار ایستاده اید. با این حال هرچقدر هم خدمات و محصولات شما خاص باشد، شما همیشه رقبایی را در دنیای وب دارید. نقش لوگو در طراحی سایت شما این است که لوگو شما را از دیگر رقبای خود متمایز کند.

لوگو اگر به بهترین نحو ممکن طراحی بشود، این تضمین را می دهد که مردم اگر بخواهند به سراغ محصولی که شما و رقبایتان عرضه می کنید بیایند، در درجه اول شما را انتخاب می کنند به این خاطر که لوگوی شما آنقدر خوب بوده که آن ها شما را می شناسند. به زبان ساده تر یک لوگوی خوب، حس آشنایی را در مخاطب ایجاد می کند و این شناخت، باعث می شود که شما انتخاب اول مخاطب خودتان باشید.

کار لوگو در طراحی سایت این است که یک ارتباط تنگاتنگی بین برند شما و محصولی که ارائه می دهید ایجاد بکند که مخاطب آن محصول را به برند شما بشناسد. چرا که شما اصلی ترین سمبل کارتان را در سایتتان قرار داده اید که همان لوگوی شماست. حال این برند شما باید در دنیای وب شناخته شده باشد به این خاطر که در حال حاضر خیلی از مردم ترجیح می دهند که خرید خودشان را آنلاین انجام بدهند. حال می خواهیم درباره همین اهمیت لوگو در دنیای وب صحبت کنیم و ببینیم که نقش لوگو در طراحی سایت تا به کجا پیش می رود.

لوگو حضور شما را در وب را پایدار می کند

نقش لوگو در طراحی سایت فقط این نیست که Brand Recognition یا شناخت برند را برای شما به ارمغان بیاورد. لوگوی شما باعث می شود که اگر مخاطب شما در دنیای بیرون از وب شما را می شناسد، در دنیای وب هم با دیدن لوگوی شما آن حس آشنایی را دریافت کند و به سراغ شما بیاید. (مسلما لوگوی شما فقط در سایتتان نیست دیگر درست است؟)

به صفحات شبکه های اجتماعی خودتان نگاهی بیندازید. آیا تصویر پروفایل شبکه های اجتماعی مختلف شما با یکدیگر متفاوت است؟ اگر هست که کار اشتباهی است و همه آن ها باید لوگو شما را داشته باشند. در واقع لوگوی شماست که هویت بصری شما در دنیای وب و سوشال مدیا را مشخص می کند. زمانی که کاربران در شبکه های اجتماعی لوگو شما را ببینند سریع آن را تشخیص می دهند و برایشان یادآور تجربه خوبی است که با برند شما داشتند و سپس به سراغ شما می آیند. پس لوگو شما به جز سایت خودتان باید در جاهای دیگر وب هم باشد تا شناخت مخاطب از شما بیشتر شود.

حال چگونه می توانیم یک لوگو خوب داشته باشیم؟ یکی از ساده ترین راه ها به خدمت گرفتن یک طراح حرفه ای است. طراحان خوب لوگو همیشه هستند و معمولا انسان های خلاقی هستند که ایده های جالبی برای طراحی لوگو شما دارند. هرچند در ادامه می خواهیم پا فراتر از زیبایی لوگو بگذاریم و درباره موضوعت بیشتری در زمینه طراحی لوگو صحبت کنیم. بله درست است که لوگو ما قرار است هم شناخت ما در فضای وب را رقم بزند و هم اینکه هویت بصری را به ما ببخشید، اما آیا همه لوگو ها این کار را برای ما انجام می دهند؟ چه مواردی هستش که باید در لوگوی ما رعایت شود؟

نحوه استفاده از لوگو در طراحی وب سایت

استفاده از لوگو در طراحی وب سایت بسیار مهم است، به طوری که شما با قرار دادن طرح لوگوی خود در جای درست می توانید توجه ها را به آن جلب کنید و باعث موفقیت خود در کار شوید.با استفاده از سایز، رنگ و طرح لوگو مناسب می توانید برای طراحی وب سایت خود اقدام کنید. دقت کنید فونت ها و رنگ هایی که برای وبسایت خود استفاده می کنید، به نوعی باشند که درخشش طرح لوگو شما را در چشم و ذهن بیننده بیشتر کنند.

نقش لوگو در طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

نقش لوگو در طراحی سایت کاملا به خود لوگو ما بستگی دارد. دقیقا اینجاست که می خواهیم درباره اینکه یک لوگو چه ویژگی هایی باید داشته باشد صحبت کنیم. اول از همه این را باید به شما بگوییم که مهمتر از هرچیز برای یک لوگو، خلاقیت است. لوگو شما باید خلاقانه باشد و به علاوه آن، مفهومی در پشت خودش داشته باشد و به گونه ای هم کار شما را معرفی بکند، هم کیفیت کار شما را به مخاطب بشناساند. لوگو خیلی از برند ها را اگر نگاه کرده باشید می بینید که بدون اینکه لوگو تصویری از کسب و کار برند مورد نظر باشد، با دیدن آن شما کاملا به کاری که آن ها می کنند پی می برید. چرا این اتفاق رخ می دهد؟ چگونه ما با دیدن فقط لوگو یک برند به کار و خدماتی که ارائه می دهد پی می بریم؟

اول از همه باید به شما بگوییم که مهمترین کار این است که یک طراح لوگوی عالی و خلاق باید انتخاب کنید. سپس آن طراح باید چند مورد را در طراحی لوگو شما در نظر بگیرد:

  1. کار شما دقیقا چیست و چه خدمات و محصولاتی ارائه می دهید.
  2. چگونه می تواند مفهوم کار شما را با زیرکی به مخاطب القا کند؟
  3. رنگ های کسب و کار شما چیست و روانشناسی این رنگ ها به چه صورت می باشد؟
  4. برای کار شما طراح باید از چه اشکالی در لوگو استفاده کند و لوگو باید به چه صورت باشد؟

اگر به برند های مختلف در دنیا توجه کرده باشید می بینید که یکسری برند های خاص که خدمات مشابهی دارند، درست است که لوگویشان با یکدیگر کاملا متفاوت است اما یکسری اصول خاصی را در طراحی لوگو رعایت کرده اند. به همین خاطر است که روانشناسی مخاطب در طراحی لوگو بسیار مهم است.

اهمیت استفاده از لوگو را در زمینه های مختلف

کمک به برندینگ؛ قبل از تولید محصولات و یا تأسیس مرکز خدماتی خود بهتر است که با طراحی لوگو اختصاصی، به برندسازی محصولات خود کمک مؤثری کرده باشیم. در حقیقت اگر اهداف بلندی را دنبال می‌کنید و سعی در خلق برند خود در بازار فروش دارید حتماً هم اکنون لوگوی مناسب خود را بر اساس نوع فعالیت خود به دقت طراحی نمایید تا همین ابتدای کار زمینه برندینگ کسب و کار و یا محصولاتتان را فراهم کنید. لوگوی حرفه ای و تاثیرگذار کمک می کند شخصیتی قوی از کسب و کار شما در ذهن مخاطبان حک شود.

نمایش جدیت کسب و کار و اعتماد سازی؛ یکی از اهمیت‌‎های طراحی لوگو، نمایش حرفه‎‌ای بودن یک کسب و کار می‌‎باشد. در حقیقت شما به واسطه‌‎ی استفاده از یک لوگوی حرفه‎‌ای میزان جدیت خود را درکسب و کارتان نشان می دهید و با القای این امر اطمینان مشتری را  بابت خدمات بعدی محصول خریداری شده و امکان دسترسی به شرکت مد نظر فراهم خواهید آورد.

جذب مشتریان جدید؛ یکی دیگر از مزایا و یا اهمیت طراحی لوگو جذب مشتریان جدید می‎‌باشد. در حقیقت در صورتی که در تولید محصول و بسته بندی آن از لوگوی اختصاصی استفاده شود، مشتریان جدید اعتماد بیشتری به تولیدات شما می کنند و فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

اهمیت نقش لوگو در طراحی سایت و نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم نقش لوگو در طراحی سایت را برای شما به زبان کاملا ساده شرح بدهیم و از مفاهیم مورد قبول شما برای تفهیم موضوع استفاده کنیم. در کل بخواهیم نتیجه گیری کنیم، لوگو در طراحی سایت نقش بسیار مهم و حیاتی ای ایفا می کند که هرگز نمی شود منکر آن شد. به این دلیل که هویت بصری برند ما که اتفاقا هویت بسیار مهمی است، با لوگوی ماست که درک می شود. همانطور هم که می دانید هیچ چیز در دنیای وب بیشتر از “شناخته شده بودن” برای برند شما سود دهی ندارد.

شناختن این برند شما به علاوه کیفیت کار شما و خلاقیت شما در ارائه خدمات، به لوگو شما هم بستگی دارد پس طراحی لوگو و نقش لوگو در طراحی سایت را جدی بگیرید و از کنار هویت بصری برندتان به سادگی رد نشوید. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما بوده باشد و ممنون که تا به اینجا همراه ما بودید.

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

اهمیت طراحی لوگو در وب سایت چیست؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظرات

ایمیل شما برای دیگر کاربران در دسترس نخواهد بود. تمامیه بخش ها الزامی با * علامتگذاری شده اند.

مطالب مرتبط

زنبیل خرید

دریافت مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم

013-33265361-2

info@novinwebsaz.net