Search
Close this search box.

طراحی سایت آموزشی

اشتراک گذاری

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

سیستم تحت وب مدیریت و فروش محتوای آموزشی که با نام سایت آموزشی نیز شناخته می شود، این امکان را در اختیار شما می گذارد که یک آموزشگاه مجازی تحت وب ایجاد کرده و محتوای آموزشی ارزشمند خود را در اختیار مشتاقان یادگیری قرار دهید. این سیستم شامل امکانات گسترده آموزشی از جمله تعریف دوره آموزشی، بارگذاری انواع مدیا، تعریف انواع آزمون، گواهینامه آموزشی و پرداخت کمیسیون به اساتید بابت فروش دوره ها می باشد.

امروزه طراحی سایت آموزشی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. افراد زیادی متقاضی طراحی سایت برای آموزش آنلاین هستند. آموزش آنلاین از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت؛ زیرا با شیوع ویروس کرونا در آموزش حضوری، وقفه طولانی مدتی صورت گرفت و اکثر مدرسان به فکر طراحی سایت آموزشی و ارائه خدمات آموزشی آنلاین افتادند.

مدرسان مختلف می توانند با استفاده از مزایای طراحی سایت آموزشی به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و آنلاین خود باشند. افراد مختلف می توانند با کمترین هزینه از علم و دانش خود استفاده کنند و دانش خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری در اختیار افراد زیادی قرار دهند.

طراحی سایت آموزشی برای مدرسان و مراکز آموزشی مختلف، راه حل بسیار مناسبی برای پیشرفت و بیشتر دیده شدن است. افراد زیادی به کمک سایت آموزشی، درآمد زایی می کنند؛ زیرا به کمک سایت می توان با دانشجویان و دانش آموزان بیشتری در ارتباط بود و خدمات آموزشی ویژه را در اختیار افراد بیشتری قرار داد، بر همین اساس افراد زیادی خواهان استفاده از این فرصت طلایی هستند.

مدرسان مختلف در سراسر کشور با ساخت سایت آموزشی، می توانند مطالب مفید و آموزشی را در اختیار طالبان علم در هرجای دنیا قرار دهند. دانش آموزان و دانشجویان به کمک اینترنت می توانند در هر ساعت از روز و یا شب با مراجعه به سایت آموزشی معتبر، مطالب درسی مورد نیاز خود را فرا بگیرند و از خدمات سایت استفاده کنند.

امروزه دیگر یادگیری علم کار سخت و دشواری نیست، همه افراد می توانند با مراجعه به سایت های آموزشی جهت کسب علم اقدام کنند. آموزش آنلاین، مسیر یادگیری علم را برای دانش آموزان و دانشجویان آسان کرده است. افراد مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند و حتی از طریق سایت آموزشی، درآمد زایی دارند.

طراحی سایت آموزشی را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید تا از این طریق بتوانید از پشتیبانی همیشگی آن ها استفاده کنید. تیم های حرفه ای طراحی سایت، نحوه کار با سایت را نیز به شما توضیح می دهند و راهکارهای مهمی جهت افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت و همچنین پیشرفت کسب و کارتان در اختیار شما قرار می دهند.

دانشجویان و دانش آموزان به کمک طراحی سایت آموزشی می توانند هر چند وقت یکبار به صورت آنلاین و غیر حضوری امتحان بدهند و توانایی خود را محک بزنند. مخاطبان سایت مجازی می توانند به صورت رایگان از مشاوران کمک بگیرند و در مورد مسائل مختلفی با آن ها مشورت کنند.

خدمات سایت آموزشی به صورت ۲۴ ساعته در اختیار طالبان علم قرار می گیرد، به همین خاطر افراد مختلف می توانند در هر زمانی که فرصت کافی داشته باشند از مطالب علمی استفاده کنند و به جایگاه های مطلوبی در این راستا دست پیدا کنند. کلاس های درسی به کمک سایت آموزشی به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار خواهند شد، بر همین اساس افراد مختلف در هر جایی که باشند می توانند از امکانات سایت استفاده کنند.

بسیاری از مدرسان از سایت آموزشی به منظور فروش کتاب ها و جزوات مطلوب و مفید استفاده می کنند. مسلماً استفاده از منابع درسی مناسب به دانش آموزان کمک می کند تا در حداقل زمان ممکن، مطالب درسی را به بهترین شکل ممکن فرا بگیرند، به همین خاطر همواره افراد زیادی این جزوه ها و کتاب ها را از طریق سایت، سفارش خواهند داد.

میزان فروش جزوه ها و کتاب های درسی از طریق سایت به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد؛ زیرا از طریق سایت، تعداد افراد بیشتری با آموزشگاه شما آشنا خواهند شد و جزوه های شما را خریداری خواهند کرد. دانشجویان همواره از آموزش مجازی، احساس رضایت بیشتری خواهند داشت؛ زیرا آزادی عمل بیشتری دارند و به دور از تنش و استرس می توانند مفاهیم علمی را فرا بگیرند.

افراد مختلف به کمک سایت می توانند میزان رضایت مخاطبان و کاربران سایت را از جزوه ها و یا سایر خدمات سایت، مشخص کنند و سپس با آگاهی بیشتر در مورد نیاز کاربران سایت، جهت خدمات رسانی هر چه بیشتر به آن ها اقدام کنند. دانشجویان از طریق سایت با مدرسان توانمند در ارتباط خواهند بود و می توانند سوالات و ایرادات درسی خود را از آن ها بپرسند.

مخاطبان سایت آموزشی می توانند بارها و بارها از مطالب علمی استفاده کنند و هر زمان که خسته شدند، استراحت کنند. افراد مختلف می توانند مطالب عملی را با دوست و آشنایان خود به اشتراک بگذارند و آن ها را نیز برای یادگیری آسان و آنلاین تشویق کنند.

مدرسان توانمند با طراحی سایت آموزشی می توانند دانش و علم خود را در اختیار مخاطبان بیشتری قرار دهند به همین خاطر حتی افرادی که از لحاظ جغرافیایی امکان دسترسی به این مدرسان را ندارند نیز می توانند به کمک سایت آموزشی با این افراد در ارتباط باشند و سطح علم خود را افزایش دهند.

مزیت‌های آموزش آنلاین

کلاس‌های مجازی، نه تنها برای دانش آموزان و دانشجویان کاربرد فراوانی دارد بلکه برای افرادی که علاقه مند به تدریس هستند نیز، بسیار مفید است.یادگیری از طریق وب این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که دانشجویان و دانش آموزان سراسر کشور را به اساتید مجرب و حرفه‌ای، وصل کنید.

کسب درآمد از یک سایت آموزشی

در طراحی سایت آموزشی، دو گروه هستند که از آن سود میبرند. اساتید و دانشجویان یا دانش آموزان اما اگر در جزو این افراد نیستید با طراحی یک سایت آموزش آنلاین، میتوانید کسب درآمد کنید؛ چراکه اکثر موسساتی که در حوزه تدریس دروس فعالیت میکنند، برای معرفی کلاس‌های حضوری و یا مجازی به یک صفحه ی وب نیاز دارند.
زیرا امروزه اکثر افراد مخصوصا کسانی که مشتاق یادگیری هستند، برای پاسخ اغلب سوالات خود، به موتورهای جستجوگر مراجعه میکنند. برای اینکه این افراد را به سایت خود جذب کنید، در صفحه ی وب آموزشی خود به شرح فعالیت‌ها، آموزش‌های موجود در سایت، نام اساتید و سوابق تدریس آنها اشاره کنید.

چه نکاتی را برای طراحی سایت آموزشی رعایت میکنیم؟

گرافیک و رابط کاربری، اولین موضوعی است که باید در زمان طراحی سایت شرکتی به آن توجه کنید. در زمان ورود افراد به وبسایت آموزشی، اولین مسئله ای مورد توجه قرار می گیرد، رابط کاربری آن می باشد. در صورتی که سایت شما رابط کاربری ضعیفی داشته باشد، مخاطب آن را ترک کرده و این می تواند در به دست آوردن جایگاه در گوگل، برای شما دردسر ایجاد کند!

برای بهتر و بیش تر دیده شدن مطالب آموزشی خود، باید به سئو توجه ویژه ای داشته باشید. از آن جایی که امروزه فعالیت وبسایت های آموزشی افزایش پیدا کرده است، سئو استاندارد می تواند کمک شایانی به گرفتن بازدید برای سایت و همین طور فروش بیش تر، کند.

اجزای اصلی یک سایت آموزشگاهی

 • عنوان سایت: عنوان سایت یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سایت است زیرا کاربران پیش از ورود به سایت، آن را میبینند. عنوان سایت باید کوتاه، جذاب و شامل کلمات کلیدی باشد و به طور کلی موضوع سایت را بیان کند.
 • سرچ باکس: بخش جستجوی سایت، یکی از مهمترین و ضروری‌ترین عناصری است که باید در صفحه‌ی اول یک سایت آموزشی، وجود داشته باشد زیرا به کمک این بخش، کاربران میتوانند دوره های آموزشی مدنظر خود را بیابند. بدیهی است که دسته‌بندی‌های مناسب، به عملکرد بهتر این بخش از سایت، کمک میکند.
 • هدر(Header): توجه به طراحی هدر سایت، موجب میشود تا بازدهی سایت افزایش یابد، اما فراموش نکنید که تمامی صفحات مهم و اصلی سایت، به هدر لینک داشته باشند. اینکار عملکرد سایت را بهبود میبخشد چراکه هدر یکی از اصلی ترین اجزای سایت است.
 • منو (Menu): منوهای سایت آموزشی باید به گونه‌ای باشند که امکان دسترسی به تمامی بخش‌های سایت را برای کاربران فراهم کنند. علاوه براین، منوهای سایت باید ساده و ریسپانسیو باشند تا کاربران بتوانند به آسانی از آن استفاده کنند. استفاده از انیمیشن میتواند زیبایی خاصی به منوهای سایت ببخشد.
 • فونت ها(Font): فونت‌ها باید به گونه‌ای باشند که کاربر بتواند به راحتی محتوای نوشته شده را بخواند و درعین حال برای مخاطب جالب و متفاوت باشد. علاوه براین، فونت باید به صورتی انتخاب شود که بر خوانایی محتوا تاثیر نگذارد.
 • رنگ های سایت: رنگ‌های سایت که توسط طراحان سایت انتخاب میشوند، تاثیر زیادی بر ظاهر سایت دارند. اغلب طراحان سایت برای طراحی سایت‌های ارگان‌های دولتی، دانشگاه ها، مدارس و موسسات آموزشی، رنگ‌های سرد را انتخاب میکنند.
 • استفاده از تصاویر خلاقانه: عکس های آموزشی یکی از راه‌های اصلی آموزش هستند و تجربه نشان داده است که دانش‌آموزان و دانشجویان به محتوای تصویری بیشتر از محتوای متنی، علاقه دارند. استفاده از اینفوگرافی‌های زیبا، جذابیت مباحث علمی و درسی را صد چندان میکند و یادگیری دانش آموزان را افزایش میدهد.
 • فوتر (Footer): فوتر سایت در انتهای سایت قرار میگیرد که معمولا لینک شبکه های اجتماعی، آدرس و شماره تلفن، تاریخچه و e-namad موسسه و یا آموزشگاه، در آن درج شده است. این بخش به کاربران اطلاعات زیادی در مورد موسسه‌ی آموزشی را ارائه میدهد و اعتماد او را جلب میکند.

با این ترفندها فرآیند آموزش آنلاین را جذاب کنید!

در گذشته اغلب دانشجویان کلاس های آنلاین را افراد شاغل و مسن تشکیل میدادند، اما امروزه و با گسترش ویروس کرونا، تمامی افراد از جمله کودکان و نوجوانان هم از آموزش آنلاین استفاده میکنند. بنابراین، معلمان و اساتید، به دنبال تکنیک‌هایی برای افزایش گیرایی کلاس های آنلاین هستند. در ادامه ی مطلب به ۱۵ ترفند اشاره کرده‌ایم که موجب جذابیت کلاس‌های آنلاین خواهد شد.

 1. به دانش آموزان توجه کنید و با خلق و خوی آنها آشنا شوید.
 2. زندگی شخصی دانش آموزان را در نظر داشته باشید.
 3. از طریق نوشتن مفاهیم را انتقال بدهید.
 4. دانش آموزان را به سوال پرسیدن، ترغیب کنید.
 5. قاطع و منظم اما مهربان و شوخ طبع باشید.
 6. دانش آموزان را تشویق کنید تا در کلاس مشارکت داشته باشند.
 7. از امتحانات و پرسش های مجازی غافل نشوید.
 8. گاهی در کلاس، از موضوعات متفرقه صحبت کنید.
 9. سرحال و با انرژی باشید و جو کلاس را دوستانه نگهدارید.
 10. سرعت اینترنت را در هنگام پرسش‌های کلاسی درنظر بگیرید.(از تاخیر چشم پوشی کنید.)
 11. مهارت های استفاده از اینترنت و تکنولوژی‌های مربوطه را بیاموزید.
 12. از آموزش آفلاین و ویدئویی غافل نشوید.
 13. به دانش آموزان پروژه عملی بدهید و از آنها بخواهید از پروژه عکس و ویدئو بفرستند.
 14. از انیمیشن و تکنولوژی‌های بصری استفاده کنید.
 15. در صورت امکان، از میکس و عکس‌های جذاب در تدریس استفاده کنید.

در مجموعه نوین وب ساز نیز در ابتدا باید تایم مشاوره برای عزیزان در نظر گرفته می شود. تمامی آنالیز ها مربوط به بازار هدف و همچنین خواسته های شما شنیده می شود. تا با توجه به آن بتوانیم بهترین استراتژی را برای رسیدن به اهداف شما طراحی نماییم. شما نیز می توانید برای تحول اساسی در مرکز آموزش خود با شماره های مربوط به مشاوران مجموعه تماس حاصل نمایید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظرات

ایمیل شما برای دیگر کاربران در دسترس نخواهد بود. تمامیه بخش ها الزامی با * علامتگذاری شده اند.

مطالب مرتبط

زنبیل خرید

دریافت مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم

013-33265361-2

info@novinwebsaz.net