Search
Close this search box.

الگوریتم MUM چیست

اشتراک گذاری

الگوریتم MUM چیست

الگوریتم مام( MUM) چیست؟

به طور کلی الگوریتم  مام MUM (Maximal Unique Match) یک الگوریتم جستجوی رشته‌ای است که برای پیدا کردن بزرگترین زیر رشته‌های منحصر به فرد بین دو رشته از آن استفاده می‌شود. این الگوریتم در بسیاری از حوزه‌های مهندسی نرم‌افزار، مانند پردازش متن، بیوانفورماتیک، تحلیل داده‌ها و الگوریتم‌های جستجوی رشته‌ای، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

الگوریتم mum یکی از الگوریتم های گوگل است. الگوریتمی چند منظوره که در زمینه های مختلف می توان از آن استفاده کرد. الگوریتم MUM می تواند در زبان های مختلف جستجو را انجام دهد و از طریق تصاویر به پاسخ سوالات یا عبارات سرچ شده برسد. این الگوریتم تحولی بسیار بزرگ در نتایج جستجو ایجاد می کند زیرا قادر است نتایج جستجو را به ۷۵ زبان ارجاع دهد. افزوده شده mum به موتورهای جستجو بیانگر تغییراتی بزرگ در استفاده از آنها است. در حقیقت این الگوریتم بدون اینکه زبان جستجو را در نظر بگیرد قادر است تا نتایج را برای شما نمایان سازد.

الگوریتم mum مخفف Multitask Unified Model میباشد. البته که از نامش مشخصه چقدر مهم و خفنه برای گوگل.

مزایای الگوریتم مام برای کاربران

بیشتر افراد زمانی که نام این الگوریتم را می شنوند نمی دانند که مام چه مزایایی برای کاربران دارد. از مزایای الگوریتم MUM برای کاربران می توان به بزرگنمایی و تمرکز چند برابری بر روی موضوعات اشاره داشت. کاربران می توانند به کمک آن به موضوعات مرتبط تری با عبارت سرچ شده دست پیدا کنند. به کمک این الگوریتم تمام چیزی هایی که به عبارت سرچ شده مرتبط است نشان داده می شود. مثلا اگر شما سئو سایت را جستجو کنید شرکت سئو، آموزش سئو و… به شما پیشنهاد داده می شود.

تاثیر الگوریتم مام بر نتایج جستجو

گوگل همواره با انتقاد ناشران و صاحبان سایت ها مواجه است که کاربران و جستجوگران تنها بر روی لینک های اول کلیک می کنند. الگوریتم MUM کاربران را تشویق می کند تا در منبع کوچکتر هم به دنبال مقصد خود بگردند. مام در حقیقت نسخه ی بسیار قدرتمند الگوریتم BERT است. این الگوریتم مانند یک دستیار شخصی عمل می کند و دیگر نیاز نیست که برای یافتن مقصد جستجو در سایت های مختلف بگردید. شما تنها از مام سوال می پرسید و او شما را راهنمایی می کند.

تنظیم استراتژی سئو با MUM

با توجه به نحوه کارکرد الگوریتم MUM اگر می خواهید همچنان کسب و کارتان در معرض دید باشد باید استراتژی سئو خود را با این الگوریتم تنظیم کنید. کسب و کارها باید با وجود این الگوریتم محتوای باکیفیت تولید کننند. اما محتوای تولید شده نباید برای موتورهای جستجو و ربات های گوگل تولید و سئو شود بلکه باید برای مردم تولید و بهینه شود.

محتوای تولید شده در سایت شما باید به تمامی سوالات رایج کاربران در آن زمینه پاسخ دهد و از این طریق به الگوریتم MUM بگوید که محتوای سایت شما برای کاربران مفید است. اما مهم ترین بخش این الگوریتم اضافه شدن جلوه های بصری و لنز به آن است یعنی در آن تصاویر و ویدئوها از گذشته بسیار مهم تر هستند. شما باید به کمک تصاویر و زیبایی های بصری محتوای سایت خود را تقویت کنید. یعنی با این الگوریتم سئو فنی بیشتر اهمیت پیدا می کند و شما باید به نحوی مام را مطلع سازید که سایت شما با جستجوی کاربران مرتبط است.

الگوریتم  مامGoogle MUM چه تاثیری در سئو دارد؟

 باید گفت که قطعا اصول اساسی گوگل تغییر نخواهد کرد بلکه در تغییرات در جزئیات رخ خواهد داد. پس ادامه پایبندی به اصول اساسی گوگل موجب دیده شدن سایت شما خواهد شد. به علاوه محتواها نباید فقط در یک بخش باشد بلکه تنوع، جامعیت در نهایت کیفیت محتواهای صوتی، تصویری بسیار مهم خواهند بود. باید به این نکته توجه کرد که همه‌ی این اقدامات برای افزایش رضایت و تعامل کاربر با صفحات می‌باشد پس بی‌توجهی به این نکات ریز در محتوا قطعا سایت شما را با توجهی مخاطبان روبه‌رو خواهد کرد.

یکی از بزرگترین چالش های گوگل این است که چگونه بتواند آن چه کاربرانش واقعا به دنبال آن هستند را در نتایج اول جستجو نمایش دهد. همیشه عنوان اصلی صفحه و متاتوضیحات و انکرتکست‌های تعریف شده برای گوگل نقش مهمی در تطبیق آن ها با عبارت سرچ شده توسط کاربر داشتند. اما همیشه یک مشکل اساسی وجود داشت.

مزایای الگوریتم مام چیست؟

الگوریتم MUM چیزی فراتر از سوال یا عبارات تایپ شده را درک می‌کند و به همین خاطر ابعاد مختلف SERP و سئو را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در ادامه برخی از تغییراتی که با روی کار آمدن گوگل مام شاهد آن خواهیم بود و به عبارت ساده‌تر مزایا و ویژگی‌های MUM را بررسی خواهیم کرد.

گوگل لنز پیشرفته‌تر

با استفاده از الگوریتم مام از این پس می‌توانید  با استفاده از گوگل لنز پاسخ تمام سوالات خود در مورد آنچه در تصویر می‌بینید را پیدا کنید.

دسترسی به اطلاعات چند زبانه

این الگوریتم داده‌ها را به ۷۵ زبان زنده دنیا مطالعه می‌کند و بهترین نتیجه را برای سوالات پرسیده شده شما پیدا می‌کند. حتی اگر سوال خود را به زبان دیگری وارد کرده باشید.

گاهی اوقات پاسخ کاملی برای عبارت جستجو شده شما در زبانی که استفاده کرده‌اید وجود ندارد. الگوریتم ام.یو.ام نتیجه را در ۷۵ زبان مختلف دنیا جستجو می‌کند و بهترین پاسخ را برای عبارت مورد نظر شما ارائه می‌دهد.

روش کار الگوریتم مام (MUM):

در اصل الگوریتم MUM با استفاده از روش تکرار شونده‌ی مقایسه رشته‌ای (Repeated String Comparison)، بین دو رشته، بزرگترین زیررشته‌های منحصر به فرد را پیدا می‌کند. این الگوریتم از چندین قسمت تشکیل شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

۱. پیدا کردن تمام زیررشته‌های رشته اول: در این مرحله، تمام زیررشته‌های رشته اول با استفاده از روش تکرار شونده‌ی مقایسه رشته‌ای پیدا می‌شوند.

۲. پیدا کردن تمام زیررشته‌های رشته دوم: در این مرحله، تمام زیررشته‌های رشته دوم با استفاده از روش تکرار شونده‌ی مقایسه رشته‌ای پیدا می‌شوند.

۳. پیدا کردن زیررشته‌های منحصر به فرد: در این مرحله، با استفاده از تکنیک هش (Hashing)، زیررشته‌های منحصر به فرد بین دو رشته پیدا می‌شوند.

۴. پیدا کردن بزرگترین زیررشته‌ی منحصر به فرد: در این مرحله، بزرگترین زیررشته‌ی منحصر به فرد بین دو رشته پیدا می‌شود.

کاربردهای الگوریتم  مام(MUM):

الگوریتم MUM در بسیاری از حوزه‌های مهندسی نرم‌افزار و الگوریتم‌های جستجوی رشته‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از کاربردهای آن اشاره می‌کنیم:

۱. پردازش متن: الگوریتم MUM در پردازش متن برای پیدا کردن بزرگترین زیررشته‌های منحصر به فرد در متن‌های بزرگ استفاده می‌شود.

۲. بیوانفورماتیک: الگوریتم MUM در بیوانفورماتیک برای پیدا کردن تطابق‌های بین دو رشته DNA و RNA استفاده می‌شود.

۳. تحلیل داده‌ها: الگوریتم MUM در تحلیل داده‌ها برای پیدا کردن تطابق‌های بین دو ستون در جداول داده‌ای استفاده می‌شود.

۴. جستجوی رشته‌ای: الگوریتم MUM در الگوریتم‌های جستجوی رشته‌ای برای پیدا کردن بزرگترین زیررشته‌های منحصر به فرد در رشته‌های بزرگ استفاده می‌شود.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

مطالب مرتبط

زنبیل خرید

دریافت مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم

013-33265361-2

info@novinwebsaz.net