Search
Close this search box.

بهینه سازی سایت

اشتراک گذاری

سئو سایت

بهینه سازی سایت

روش های سنتی در بازاریابی امروزه جای خود را به روش ‌های نوین داده اند. از این رو لازم است که مدیران کسب و کارها و استارتاپ ها به سمت روش ‌های نوین  بروند.یکی از این روش‌ ها بهینه سازی سایت است.سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند.

بهینه سازی سایت یا سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست.این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد،علم پیش زمینه‌ای و صبر است.موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

همانطور که می دانید یک سایت از تعداد زیادی کد دستوری کامپیوتری تشکیل شده است.امروزه با وجود سیستم های مدیریت محتوا شما می توانید یک سایت را به ساده ترین شکل راه اندازی کنید.اما نکته ‌ای که وجود دارد این است که زمانی شما می ‌توانید از طریق یک سایت به درآمد و فروش بیشتر برسید که قادر باشید آن سایت را در رقابت تنگاتنگی که در کلمات کلیدی مختلف وجود دارد،به صفحات اول گوگل برسانید.

اثبات شده است که کاربران فقط سه نتیجه اول گوگل را مشاهده می کنند.به عبارت دیگر کاربر پس از آنکه کلمات مورد نظر خود را در گوگل جستجو کرد و نتایج گوگل برای او نمایان شد،به طور میانگین نهایتا سه گزینه اول را مورد بررسی و بازدید قرار می‌ دهد و گزینه های دیگر را نگاه نمی کند! این نشان دهنده این است که نتایج ابتدایی تا چه حد می توانند مهم باشند.

تکنیک های بهینه سازی سایت سبب می شود تا شما در کلمات کلیدی مدنظرتان به صفحات اول گوگل و نتایج اول آن برسید.اگر بخواهیم سئو سازی سایت یا بهینه سازی سایت را برای موتورهای جستجو به طور خلاصه تعریف کنیم،می‌توان گفت تکنیک ها و دستورالعمل هایی هستند که باعث می شوند موتورهای جستجو، یک سایت را بهتر مورد پیمایش قرار دهند.

این موضوع در بلندمدت باعث می ‌شود که یک سایت در جایگاه بالاتری نمایش داده شود.مسلما هر چه یک وب سایت جایگاه بالاتری داشته باشد،افراد بیشتری جذب وب سایت می شوند.برای وب سایت های فروشگاهی و وب سایت های شرکتی که محصولات و خدمات  مختلف را به مردم ارائه می‌دهند حضور در جایگاه های برتر گوگل قطعاً یک هدف بزرگ است.چرا که به همان میزان بازدید، مشتری و درآمد خواهند داشت.

با سرمایه‌گذاری در حوزه سئو، این شانس را خواهیم داشت که در لحظه‌ای مناسب به مخاطب معرفی شویم؛زمانی‌ که به محصول یا خدمات ارائه شده نیاز دارد و به دنبال پاسخ مناسبی برای آن می‌گردد و به دوست مورد اعتماد خود یعنی گوگل رجوع می‌کند.

اعتماد کاربران؛ همان برگ برنده‌ای‌ست که گوگل را به چنین شرکت بزرگی در دنیا تبدیل کرده است.واقعیت این است که؛ به آنچه حاصل از جستجوی خودمان در گوگل است اعتماد بیشتری داریم تا محتوایی که به صورت تبلیغات (بنر، پیامک، ایمیل و …) به دست ما رسیده است.

کسب و کارهای سنتی تصور می‌کنند که برای ورود به فضای بازاریابی دیجیتال، داشتن یک سایت زیبا و قدرتمند کفایت می‌کند.

یک فروشگاه لباس را تصور کنید که بهترین برندهای دنیا را با پایین‌ترین قیمت عرضه می‌کند ولی در شهری کم جمعیت،طبقه زیرهمکف پاساژی متروک یا یک کوچه فرعی در محله‌ای مسکونی قرار گرفته است.میزان فروش این فروشگاه چقدر با کیفیت محصولاتی که ارائه می‌کند همخوانی دارد؟ قطعا نمی‌تواند از تمام پتانسیل‌های خود بهره بگیرد.

همانطور که موقعیت مکانی یک فروشگاه حضوری بر میزان مراجعه و فروش آن تاثیرگذار است،برای یک سایت اینترنتی حضور در نتایج جستجو و کسب جایگاه در عبارات کلیدی اهمیت خواهد داشت و برای تحقق این مهم به یک چیز نیاز داریم :بهینه سازی سایت

بطور کلی اهداف بهینه سازی سایت را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • باعث ایجاد برند می شود.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

مهمترین مراحل بهینه سازی سایت چیست؟

 بهینه‌سازی سایت یا همان سئو برای موتور جستجو، یک مسابقه است که موفقیت در آن فرآیندی زمانبر، پیچیده و مستمر است.تکنیک‌ها و روش‌های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می‌توانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند ولی زمانی اثربخشی لازم را دارند که در مسیری درست و با هدفی مشخص اجرا شوند. برای موفقیت در سئو هر سایت نیازمند ۳ بازوی اصلی هستیم که عبارتند از:

۱- سئو تکنیکال

پیش از شروع فعالیت‌های مرتبط با بازاریابی محتوا، به یک بستر قدرتمند و سایت استاندارد نیاز خواهیم داشت.

استانداردسازی کدنویسی سایت،رعایت اصول سئو در طراحی تجربه کاربری،نشانه‌گذاری استاندارد (Schema) برای درک بهتر ربات‌ها از ماهیت صفحه،بهینه سازی سرعت سایت،نمایش صحیح در موبایل و مواردی از این دست را سئو تکنیکال می‌نامیم.

۲- بازاریابی محتوا

موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیرممکن است.البته منظور ما تنها محتوای متنی نیست بلکه تصویر، ویدئو، صوت و حتی ابزارهایی که در سایت خود ارائه می‌کنیم در پاسخ‌گویی به نیاز کاربر و درک گوگل از کیفیت محتوای ما تاثیرگذار هستند.

فعالیت‌هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، برچسب‌گذاری و دسته‌بندی موضوعی، لینک‌سازی داخلی و … را می‌توان بخش مهمی از فرآیند بازاریابی محتوا دانست.

۳- لینک سازی هدفمند

فعالیت مستمر و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی، حضور در فروم‌های تخصصی، دریافت بک لینک از سایت‌های معتبر و مرتبط، خرید رپورتاژ آگهی از رسانه‌های پرمخاطب و … را اصطلاحا SEO Off-page می‌نامیم. فعالیت‌هایی که در بیرون از سایت ما رخ می‌دهند ولی مستقیما بر جایگاه و رتبه ما تاثیر خواهند داشت.

تیم نوین وب ساز با در نظر گرفتن درخواست مشتری به بررسی و اجرای پروژه می پردازد که درادامه به آن میپردازیم.

مراحل اجرای خدمات سئو و بهینه سازی سایت

بررسی

در آغاز پروژه سئو سایت مسائلی وجود دارد که در میزان نتیجه‌گیری و استراتژی انتخابی برای انجام سئو تاثیرگذار است. مواردی همچون سابقه دامنه در جذب بک‌لینک‌ها، میزان امتیاز اسپم دامنه، کیفیت محتوای سایت (کپی یا اختصاصی)، وجود تگ‌های مخفی در سایت، تکرار بی‌رویه در استفاده از تگ‌های اساسی و… از این جمله هستند؛ که باید به دقت بررسی شوند. تیم حرفه ای نوین وب ساز اماده خدمت رسانی به مشتریان خود می باشد.

طراحی استراتژی

وب‌سایت شما یا بهتر بگوییم کسب‌وکار شما چه رقبایی دارد؟ مخاطبان شما کجا هستند و در چه فضایی باید کار انجام شود؟ چه میزان بودجه برای اجرای خدمات سئو مورد نیاز است؟ صرف چه مقدار زمان برای نتیجه‌گیری لازم است؟ چه میزان محتوا برای فعالیت شما مورد نیاز است و… پاسخ به همه این سوالات، تعیین‌کننده استراتژی نهایی ما برای بهینه سازی وب سایت شما خواهد بود.

هدف ما از تدوین استراتژی سئو این است که خطوط قرمز کسب و کار را مشخص کنیم تا زمان و سرمایه ارزشمند خود را بر عبارات و صفحاتی متمرکز کنیم که بیشترین ارزش را برای کسب و کارمان خلق می‌کنند.

تولید محتوا

بر اساس حوزه فعالیت کسب‌وکار شما، باید محتوای جذاب، مفید و ارگانیک تولید شده و در سایت منتشر گردد. این محتوا با هدف جذب عموم بازدیدکنندگان تولید شده و از این منظر قالب عمومی دارند. برای رشد اعتبار سایت باید تولید محتوا با بهره بردن از اصول نگارش و اصول سئو محتوا، تولید شده و به‌صورت منظم در وب‌سایت منتشر شود.

سئو داخلی

وب سایت شما بررسی تخصصی شده و کلیه موارد قابل بهینه سازی در قالب یک فایل ارائه می‌شود. بسیاری از این موارد توسط تیم سئو وردپرس انجام می‌شود و برخی از مواردی که خارج از کنترل تیم سئو وردپرس است (مثل وب‌سایت‌های طراحی شده با زبان ASP ) همکاری تیم طراحی سایت را طلب می‌کند. این فرآیند عمدتا یک مرتبه انجام شده؛ هرچند در موارد خاص و در به‌روزرسانی‌ها، تکرار می‌گردد.
سئو خارجی

حساسیت این بخش بسیار زیاد است. سایت‌ها، بلاگ‌ها، فروم‌ها و… باید محیطی مناسب برای ایجاد لینک داشته باشند. دوری از وب‌سایت‌های اسپم‌زا، دوری از فروم‌هایی که به‌طور مرتب اقدام به حذف لینک‌ها می‌کنند و کنترل بسیاری از موارد دیگر در این زمینه بسیار مهم است. محتوای شما با در نظر گرفتن شرایط گفته شده، در این وب‌سایت‌ها منتشر شده و عملیات لینک‌سازی انجام می‌شود.

اما در کل می ‌توان گفت که برای سئو سازی سایت و بهینه سازی سایت  برای موتورهای جستجو روش های بسیار ساده ای وجود دارد که حتماً باید به آنها توجه کنید. بی توجهی به روش ‌های سئو سایت سبب می‌شود که حتی در کوتاه مدت جایگاه شما در رتبه‌ های برتر گوگل کاهش پیدا کند و از این رو بازدید کمتری داشته باشد. قاعدتاً هر چه بازدید کمتری داشته باشید، مشتری و درآمد کمتری خواهید داشت. از مهم ترین اصول بازاریابی دیجیتال مدرن بهینه سازی سایت است. از این رو  توصیه می‌ کنیم حتماً در حوزه سئوی وب سایت خودتان تمام تمهیدات لازم را بیندیشید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظرات

ایمیل شما برای دیگر کاربران در دسترس نخواهد بود. تمامیه بخش ها الزامی با * علامتگذاری شده اند.

مطالب مرتبط

زنبیل خرید

دریافت مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم

013-33265361-2

info@novinwebsaz.net